Lokalni propisi
Detalji dokumenta
Objavljen
Donesen
Stupa na snagu
Prestaje važiti
Poglavlja nisu pronađena.
Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o donošenju Urbanističkog plana uređenja "Petlja Lučko - sjever"
Pročišćeni tekst vrijedi od 06.01.2015.
Službeni glasnik Grada Zagreba
26/2014

ODLUKU
o izmjenama i dopunama Odluke o donošenju Urbanističkog plana uređenja "Petlja Lučko - sjever"
Članak 1.
U Odluci o donošenju Urbanističkog plana uređenja "Petlja Lučko - sjever" (Službeni glasnik Grada Zagreba 21/05 i 1/08) u članku 1. dodaje se novi stavak 3. koji glasi:
"Donose se Izmjene i dopune Urbanističkog plana uređenja 'Petlja Lučko - sjever' koje je izradio Urbanistički institut Hrvatske d.o.o., u koordinaciji s nositeljem izrade Plana Gradskim uredom za prostorno uređenje, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet."
Članak 2.
U članku 2. iza riječi: "zemljišta" dodaju se riječi: "javnom, drugom i", a iza riječi: "komunalnom" briše se zarez i dodaje se riječ: "te".
Članak 3.
U članku 3. stavku 1. riječ: "državnom" se briše, a oznaka: "D1" zamjenjuje se oznakom: "A3".
Članak 4.
U članku 4. iza stavka 2. dodaje se novi stavak 3. koji glasi:
"Plan sadržan u elaboratu iz članka 1. stavaka 3, Izmjene i dopune Urbanističkog plana uređenja 'Petlja Lučko-sjever', sastoji se od:
I. Tekstualnog dijela koji sadrži:
- Odredbe za provođenje
II. Grafičkog dijela koji sadrži kartografske prikaze u mjerilu 1:2000:
0. OBVEZE I OGRANIČENJA
1. KORIŠTENJE I NAMJENA POVRŠINA
2. PROMETNA, ULIČNA I KOMUNALNA INFRASTRUKTURNA MREŽA
2.1. Cestovni promet, telekomunikacijski sustav
2.2. Sustav plinoopskrbe, elektroenergetski sustav
2.3. Sustav vodoopskrbe, sustav odvodnje
3. UVJETI KORIŠTENJA, UREĐENJA I ZAŠTITE PROSTORA
4. OBLICI KORIŠTENJA I NAČIN GRADNJE.
III. Obaveznih priloga."
Dosadašnji stavci 3. i 4. postaju stavci 4. i 5.
Iza dosadašnjeg stavka 4. koji je postao stavak 5. dodaje se stavak 6. koji glasi:
"Izmjene i dopune Plana iz stavka 3. ovog članka ovjerene pečatom Gradske skupštine Grada Zagreba i potpisom predsjednika Gradske skupštine Grada Zagreba sastavni su dio ove odluke."
Članak 5.
Članak 5. mijenja se i glasi:
"Planom se, na kartografskom prikazu 1. KORIŠTENJE I NAMJENA POVRŠINA, utvrđuje prostorno rješenje s planom namjene površina.
Na kartografskom prikazu razgraničene su zone različitih namjena pojedinih planskih oznaka namjene:
I |
- gospodarska namjena - proizvodna; |
||
I-K |
- gospodarska namjena - poslovni sadržaji; |
||
Z |
- zaštitno zelenilo; |
||
površine infrastrukturnih sustava: |
|||
IS1 |
- transformatorske stanice; |
||
IS2 |
- separator; |
||
- koridori prometnica. |
|||
Unutar obuhvata Plana predviđena je preparcelacija zemljišta, a postojeće se građevne čestice mogu zadržati ili se mogu formirati nove u skladu s odredbama ove odluke.
Zemljište između planirane ulice 'A' i granice obuhvata mora biti uključeno u građevne čestice, odnosno planiranu namjenu, a dio uz istočnu granicu obuhvata i uz primjenu ograničenja za vodno dobro.
U svim namjenama uz istočnu granicu obuhvata omogućena je preparcelacija radi eventualnog formiranja površine vodnog dobra u širini do 15 m od granice obuhvata Plana. Minimalna površina ove čestice se ne određuje.
Za izgradnju ili postavljanje objekata kojima bi visina prelazila 25 m od kote terena mora se ishoditi suglasnost Ministarstva obrane.
Pri određivanju lokalnih uvjeta, na cijelom području treba analizirati i primijeniti sva ograničenja navedena u kartografskom prikazu 'O' - OBVEZE I OGRANIČENJA te u tekstualnom dijelu Plana."
Članak 6.
Članak 6. mijenja se i glasi:
"U zoni gospodarske namjene - proizvodne (I) moguće je graditi:
- industrijske pogone proizvodnje i prerade;
- obrtničke i zanatske pogone proizvodnje i prerade;
- servisne radionice;
- skladišta.
- infrastrukturne građevine, reciklažno dvorište površine minimalno 200 m2 te utvrditi i koristiti vodno dobro.
Moguća je gradnja i svih sadržaja iz članka 7. ove odluke."
Članak 7.
U članku 7. riječi: "U zoni poslovne namjene mogu se graditi", zamjenjuju se riječima: "U zoni gospodarske namjene - poslovnih sadržaja (I-K) utvrđuje se pretežitost sadržaja za:"
Iza alineje 10. točka se zamjenjuje točkom sa zarezom i dodaje se alineja 11. koja glasi:
"- infrastrukturne građevine te utvrđivanje i korištenje vodnog dobra."
Članak 8.
Članak 8. briše se.
Članak 9.
Članak 9. briše se.
Članak 10.
U članku 10. stavku 2. riječ: "javnoprometne" zamjenjuje se riječju: "prometne".
Stavak 4. mijenja se i glasi:
"U zoni gospodarske namjene - proizvodne (I) najveća visina građevine je 21 m, a najveća etažnost se ne određuje. Iznimka su silosi, dimnjaci, drugi tehnološki uvjetovani dijelovi građevine te antenski stupovi i stupovi dalekovoda koji mogu biti viši od 21 m."
Iza stavka 4. dodaje se novi stavak 5. koji glasi:
"U zoni gospodarske namjene - poslovnih sadržaja (I-K), najveća visina građevine je 25 m, a najveća etažnost je 8 nadzemnih etaža."
Dosadašnji stavak 5. koji postaje stavak 6., mijenja se i glasi:
"Građevine mogu imati podrum te jednu ili više podzemnih etaža."
Članak 11.
Članak 11. mijenja se i glasi:
"Građevna čestica mora imati neposredan pristup s prometne površine.
Površina nove građevne čestice je minimalno 3.000 m2.
Najmanja širina građevne čestice na regulacijskom i građevnom pravcu je 30 m.
U zoni gospodarske namjene - proizvodne (I) izgrađenost građevne čestice se određuje u rasponu 10-40% (kig = 0,1 - 0,4), a iskoristivost u rasponu 15-240% (kis = 0,15 - 2,4).
U zoni gospodarske namjene - poslovnih sadržaja (I-K) izgrađenost građevne čestice određuje se u rasponu 20 - 50% (kig = 0,2 - 0,5), a nadzemna iskoristivost do 350% (kin do 3,5).
Najmanja površina zelenila na prirodnom tlu je 20% površine građevne čestice.
Ako se gradi sadržaj javne i društvene namjene, tada zelenilo na prirodnom tlu, parkovno uređeno, zauzima najmanje 30% površine građevne čestice.
Uz regulacijski pravac obvezna je sadnja visokog i niskog zelenila u potezu, osim ispod dalekovoda i uz plinovod gdje je moguća sadnja grmlja i niskog raslinja, a na površini vodnog dobra samo zatravnjivanje. Sve navedeno zelenilo uzima se u obračun obveznog zelenila građevne čestice, osim onog na površini vodnog dobra.
Građevna čestica može biti ograđena ogradom visine do 2 m. Ograda građevne čestice koja graniči s autocestom mora biti udaljena najmanje 3 m od zaštitne ograde autoceste. Na površini vodnog dobra nije dopušteno podizanje ograda.
Oblikovanje građevina i uređenje građevnih čestica mora biti zasnovano na visokim oblikovnim i gradbenim standardima.
Sva pročelja građevina (uključujući i krovove, tj. 'petu fasadu') moraju se kvalitetno oblikovati.
Svi neizgrađeni dijelovi građevne čestice moraju biti parterno i hortikulturno uređeni.
Visoko se zelenilo, osim prema planiranoj ulici 'A', mora saditi i prema autocesti, osim u dijelovima štetnih koridora infrastrukture i na planiranom vodnom dobru u kojima je sadnja visokog zelenila zabranjena, a gdje se sadi nisko zelenilo i/ili trava. Zelenilo u zaštitnim koridorima infrastrukture, uračunava se u obveznih najmanje 20% površine prirodnog terena građevne čestice koji mora biti uređen kao parkovno, pejsažno ili zaštitno zelenilo bez podzemne ili nadzemne gradnje, bez natkrivanja i bez uređenja parkirališta."
Članak 12.
Članak 12. mijenja se i glasi:
"Udaljenost građevina gospodarskih djelatnosti od prometnih i infrastrukturnih građevina iznosi:
- od regulacijskog pravca planirane ulice 'A' najmanje 8 m;
- od regulacijskog pravca Karlovačke ceste 18 m;
- u pojasu od 40 m od zemljišnog pojasa autoceste prema posebnim uvjetima nadležnih službi, ali ne manje od 20 m od zemljišnog pojasa autoceste;
- 20 m od osi visokotlačnog magistralnog plinovoda - obostrano;
- 10 m od 110 kV dalekovoda - obostrano;
- 7,5 m od nadzemnog 35 kV dalekovoda - obostrano;
- 15 m od postojećeg zemljišnog pojasa lateralnog kanala Odteretnog kanala Sava - Odra. Unutar ovog područja utvrdit će se vanjska granica uređenog inundacijskog pojasa Odteretnog kanala Sava - Odra sukladno kartografskom prikazu br. 3. 'Uvjeti korištenja, uređenja i zaštite prostora' ovog Plana. Objekti, instalacije, visoko zelenilo i ograde izvode se izvan navedene granice, odnosno najmanje 20 m od nožice nasipa.
Unutar navedenih udaljenosti, osim na površini vodnog dobra, na građevnim česticama gospodarskih djelatnosti dopuštena je izgradnja prometnih (staze, prilazi i parkirališta) i manipulativnih površina te infrastrukturne mreže, kao i uređenje zelenih površina, uz poštivanje dodatnih ograničenja navedenih u člancima 15., 20., 21. i 23. ovih odredbi. Na površini vodnog dobra dopušten je samo prijelaz cjevovoda oborinske odvodnje do korita lateralnog kanala.
Veličine navedene u stavku 1. ne odnose se na međusobnu udaljenost prometnih i infrastrukturnih građevina koje se određuju kartografskim rješenjima ovog plana i/ili posebnim uvjetima nadležnih službi."
Članak 13.
U članku 13. stavku 1. riječi: "proizvodne i poslovne namjene" zamjenjuju se riječima: "gospodarskih namjena".
U stavku 7. riječi: "urbanističko-arhitektonski" zamjenjuju se riječju: " javni".
Članak 14.
Članak 15. mijenja se i glasi:
"U Planu je određena površina za gradnju ulice 'A', djelomično unutar zaštitnog pojasa autoceste A3. Unutar te površine treba izgraditi i urediti kolnik, nogostupe, biciklističke staze i zelenilo, a radi omogućavanja etapne izgradnje, do spoja na postojeću uličnu mrežu izvan obuhvata Plana, na sjevernom dijelu je predviđena izgradnja rotora.
U funkciji cestovnog motornog prometa predviđena je izgradnja asfaltiranog kolnika za dvosmjerno kretanje vozila širine kolnika 6,5 m.
S obzirom na to da moraju zadovoljiti zahtjeve u pogledu osiguranja minimalnog osovinskog pritiska od 100 kN, gornji stroj svih kolnih površina, kao i drugih prometnih površina predviđenih za pristup i operativni rad vatrogasnih vozila, mora biti izveden od nosivog sloja zbijenog kamenog materijala, cementom stabiliziranog nosivog sloja, gornjeg nosivog sloja i habajućeg sloja asfaltbetona.
Za kretanje pješaka u sklopu cestovne prometnice je planirano uređenje nogostupa minimalne širine 1,50 m.
Između ulice 'A' i lateralnog kanala Odteretnog kanala Sava - Odra predviđeno je uređenje pješačke staze širine najmanje 3,0 m.
Sve pješačke površine treba izvesti tako da se onemogući stvaranje arhitektonskih i urbanističkih barijera te omogući pristup i kretanje osoba s invaliditetom i smanjene pokretljivosti prema posebnim propisima.
U ulici 'A' planirano je uređenje situacijski izdvojenih biciklističkih staza.
Najmanja širina biciklističke staze za jedan smjer vožnje iznosi 1,0 m, a za dvosmjerno kretanje minimalna širina biciklističke staze iznosi 1,60 m.
Omogućava se uvođenje javnog gradskog autobusnog prometa ulicom 'A'.
Najmanja udaljenost građevne čestice ulice 'A' od građevne čestice autoceste A3 je 10 m.
Unutar zaštitnog pojasa autoceste sve prometne površine i rasvjeta moraju se projektirati tako da ne odvraćaju pozornost i ne ugrožavaju sigurnost prometa na autocesti, a zabranjuje se postavljanje vizualnih efekata koji mogu ometati vozače na autocesti (sukladno posebnim propisima).
Nije dopušteno zadirati u javno dobro - građevnu česticu autoceste, koristiti sustav odvodnje i ogradu autoceste, a ograda za potrebe novih korisnika mora se odmaknuti 3,0 m od ograde autoceste.
Za bilo koji zahvat u zaštitnom pojasu autoceste od službe nadležne za održavanje obvezno je zatražiti posebne uvjete građenja."
Članak 15.
U članku 16. stavku 2. alineja 5. mijenja se i glasi:
"- upravni sadržaji |
25 |
PGM" |
Iza alineje 5. dodaju se alineje 6. i 7. koje glase:
"- obrazovanje |
20 |
PGM |
- zdravstvo |
1 PGM/2 zaposlena u smjeni." |
Članak 16.
U članku 17. stavku 4. dodaje se druga rečenica koji glasi:
"Za izgradnju ili postavljanje objekata kojima bi visina prelazila 25 m od kote terena mora se ishoditi suglasnost Ministarstva obrane."
Članak 17.
U podnaslovu "5.3." riječ: "komunalne", briše se.
Članak 18.
U članku 18. stavku 1. dodaje se druga rečenica koja glasi:
"U koridoru pješačke površine polaže se javna rasvjeta i kanal oborinske odvodnje sa separatorom, a iznimno, kanal oborinske odvodnje prema stanju izvedenosti zadržava se u zoni gospodarske namjene do spoja na korito lateralnog kanala."
Iza stavka 1. dodaje se novi stavak 2. koji glasi:
"Trase i koridori posebnog režima javne i druge infrastrukture grafički su određeni, a uvjeti korištenja prostora utvrđeni su u članku 12. ove odluke."
U dosadašnjem stavku 2., koji postaje stavak 3., riječ: "komunalne" briše se.
Članak 19.
U članku 19. stavku 1. brišu se riječi: "Radne zone".
Stavak 2. mijenja se i glasi:
"Planirane cjevovode u funkciji javne odvodnje predviđeno je polagati u koridorima prometnih površina tako da cjevovodi podsustava odvodnje otpadnih voda budu položeni u drugom, a cjevovodi odvodnje oborinskih voda u prvom podzemnom sloju. Iznimno se u sustav oborinske odvodnje uključuje spoj na lateralni kanal kroz površinu gospodarske namjene, a prema stanju izvedenosti."
Iza stavka 6. dodaje se novi stavak 7. i stavak 8. koji glase:
"Sustav sanitarne odvodnje priključuje se na glavni sabirni kanal GSK1 u Puškarićevoj ulici. Do izgradnje sustava, kao privremeno rješenje, omogućava se odvodnja sanitarnih otpadnih voda priključenjem vodonepropusne interne kanalizacije na sabirnu jamu na građevnoj čestici, sukladno posebnim propisima Grada Zagreba. Lokacija sabirne jame mora omogućiti pristup vozilima za pražnjenje.
Recipijent oborinske odvodnje je lateralni kanal uz sjeveroistočnu granicu Plana. Oborinske vode s parkirališta i manipulativnih površina potrebno je pročistiti na separatorima ugljikovodika i krutih čestica. Vode s krovnih površina moguće je direktno upustiti u sustav ili koristiti kao tehnološku vodu (zalijevanje zelenila, pranje prometnih površina)."
Dosadašnji stavak 7. postaje stavak 9.
Članak 20.
U članku 20. stavku 1., riječ: "javnih" briše se.
U stavku 3. broj: "80" zamjenjuje se brojem: "150".
U stavku 4. riječ: "javnih" briše se.
Stavak 5. mijenja i glasi:
"Vodoopskrbnu mrežu treba formirati prstenasto radi osiguranja dvostrane mogućnosti opskrbe vodom, a što će biti moguće tek izgradnjom cjevovoda izvan obuhvata Plana (sjeverno). Izgradnja i rekonstrukcija cjevovoda može biti etapna."
Stavak 8. mijenja se i glasi:
"Za izgradnju vodoopskrbne mreže obvezno je zatražiti projektni zadatak od nadležne službe vodoopskrbe."
Članak 21.
U članku 22. stavku 3., iza riječi: "SDR 11" dodaju se riječi: "odnosno sukladno propisima za plinovode radnog tlaka do 4 bara".
U stavku 4. riječi: "'Odlukom o minimalnim sigurnosnim udaljenostima za plinovode i kućne priključke' Gradske plinare Zagreb" zamjenjuju se riječima: "posebnim propisima nadležnih službi."
Članak 22.
U članku 23. stavak 1. mijenja se i glasi:
"U zoni obuhvata Planom je predviđena izgradnja dviju novih tipskih transformatorskih stanica instalirane snage 1x1000 kVA."
U stavku 2. riječ: "javne" briše se.
Stavci 7. i 8. mijenjaju se i glase:
"Rasvijetljenost prometnih površina treba uskladiti s klasifikacijom rasvijetljenosti u Preporukama za rasvjetu cesta s motornim i pješačkim prometom, a svjetla javne rasvjete unutar zaštitnog pojasa autoceste moraju se projektirati tako da ne odvraćaju pozornost i ne ugrožavaju sigurnost prometa na autocesti.
Planom se utvrđuje detaljni položaj koridora magistralnih elektroenergetskih vodova, i to DS 110 kV prema postojećem stanju izvedenosti elemenata dalekovoda."
Stavak 10. briše se.
Dosadašnji stavak 11. postaje stavak 10.
Članak 23.
Iza članka 23. dodaje se podnaslov "5.4. Alternativni izvori energije" i članak 23.a koji glasi:
"Članak 23.a
Članak 24.
Članak 24. mijenja se i glasi:
"Plan utvrđuje zelene površine na kartografskom prikazu 1. Korištenje i namjena površina.
U sjevernom dijelu obuhvata, između sjeverne granice obuhvata i pješačke površine uz zonu gospodarske namjene - proizvodne (I), planirana je tampon-zona zaštitnog zelenila širine veće od 10 m. Hortikulturno uređenje obuhvaća zatravnjenje i sadnju autohtonih stablašica i grmlja u slobodnoj formi izvan površine vodnog dobra.
Zonu zaštitnog zelenila, planiranu uz jugozapadnu granicu obuhvata, zasadit će se autohtonim stablašicama i grmljem, u sjevernom dijelu u potezu, a u južnom dijelu u slobodnoj formi."
Članak 25.
U članku 26. stavku 3. riječ: "javnu" briše se.
Članak 26.
Članak 27. mijenja se i glasi:
"Uz sjeveroistočnu granicu područja obuhvata proteže se lateralni kanal.
Zbog rekonstrukcije lateralnog kanala zabranjena je izgradnja na udaljenosti manjoj od 15,0 m od granice građevne čestice lateralnog kanala važeće u trenutku donošenja Plana, koja odgovara granici obuhvata Plana.
Pri odabiru sadržaja, djelatnosti i tehnologija koje će se realizirati u obuhvatu Plana moguće su samo one koje ne onečišćuju okoliš, odnosno one kod kojih se mogu osigurati propisane mjere zaštite okoliša.
Obuhvat Plana nalazi se u III. zoni zaštite izvorišta. Posebnu pažnju treba posvetiti zaštiti podzemnih voda za što je neophodno izgraditi sustav nepropusne kanalizacije, a za sve zahvate u podzemnoj vodi predvidjeti mjere zaštite od onečišćenja uz upotrebu materijala koji ne utječu na kakvoću podzemne vode. U okviru pojedinih pogona, ovisno o tehnološkim procesima koji će se obavljati potrebno je, uz dobivanje posebnih uvjeta građenja od nadležnog vodnogospodarskog poduzeća, postaviti uređaj za pročišćavanje otpadnih voda prije upuštanja u kanalizaciju.
Na području III. zone zabranjuje se:
- ispuštanje nepročišćenih otpadnih voda,
- skladištenje i odlaganje otpada, gradnja odlagališta otpada, građevina za zbrinjavanje otpada uključujući spalionice otpada te postrojenja za obradu, oporabu i zbrinjavanje opasnog otpada,
- gradnja kemijskih industrijskih postrojenja opasnih i onečišćujućih tvari za vode i vodni okoliš,
- izgradnja benzinskih postaja bez spremnika s dvostrukom stjenkom, uređajem za automatsko detektiranje i dojavu propuštanja te zaštitnom građevinom (tankvanom),
- podzemna i površinska eksploatacija mineralnih sirovina osim geotermalnih i mineralnih voda,
- gradnja prometnica, parkirališta i drugih prometnih i manipulativnih površina bez kontrolirane odvodnje i odgovarajućeg pročišćavanja oborinskih onečišćenih voda prije ispuštanja u prirodni prijamnik.
Na području III. zone provode se sljedeće mjere zaštite:
- izgradnja sustava javne odvodnje uz obvezno priključenje svih građevina na taj sustav uz trajnu kontrolu njegove vodonepropusnosti u skladu s propisima,
- izgradnja javnoga vodoopskrbnog sustava uz obvezno priključenje svih građevina na njega,
- izgradnja oborinske odvodnje i pročišćavanje otpadnih voda s prometnica prije ispuštanja u najbliži vodotok ako nije izgrađen javni sustav odvodnje,
- izgradnja oborinske kanalizacije u sklopu prometnica i priključenje na javni sustav odvodnje ako postoji,
- izgradnja skladišta nafte i naftnih derivata u skladu s posebnim mjerama zaštite - dvostruki spremnik s dojavom o procurivanju ili jednostruki spremnik u vodonepropusnoj tankvani uz trajnu obavezu kontrole vodonepropusnosti,
- sustavno praćenje stanja podzemnih voda.
Na području III. zone provode se sljedeće mjere sanacije:
- sanacija vodopropusne odvodnje,
- sanacija vodopropusnoga vodoopskrbnog sustava,
- sanacija oborinske odvodnje i uređaja za pročišćavanje otpadnih voda s prometnica prije ispuštanja u najbliži vodotok ako nije izgrađen javni sustav odvodnje,
- izgradnja ili sanacija oborinske odvodnje u sklopu postojećih prometnica i priključenje na javni sustav odvodnje ako postoji,
- uvođenje čistih tehnologija u postojeće djelatnosti.
Za zahvate u podzemnoj vodi predvidjet će se projektna rješenja zaštite građevina od negativnog utjecaja podzemnih voda.
U kanalski sustav odvodnje otpadnih voda mogu se upuštati samo prethodno pročišćene vode do propisanog stupnja onečišćenja u skladu s posebnim propisima.
Sve prometne, manipulativne površine i površine za remont vozila, mehanizacije i strojeva trebaju biti izvedene vodonepropusno s uređenom vodonepropusnom odvodnjom te separatorima ulja, masti i taloga.
Sukladno Odluci Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva (od 7.10.2006. i 25.11.2011.) ucrtana je granica planiranog uređenog inundacijskog pojasa Odteretnog kanala Sava - Odra. Nakon provedene procedure sve zemljišne čestice unutar navedenog pojasa dobivaju karakter vodnog dobra, a objekti, instalacije, visoko zelenilo i ograde izvode se izvan navedene granice i najmanje 20 m od nožice nasipa."
Članak 27.
U članku 28. stavku 1. riječ: "javnim" briše se, a iza riječi: "propisa" stavlja se zarez i dodaju se riječi: "a projektnom dokumentacijom vatrogasne prilaze i površine za operativni rad vatrogasne tehnike na građevnim česticama osigurati prema odredbama posebnih propisa".
Stavak 2. mijenja se i glasi:
"Protupožarna zaštita zahtijeva odgovarajuće dimenzioniranje javne vodovodne mreže, uz uvjete osiguranja dovoljnih količina protupožarne vode, prema odredbama posebnih propisa, te mrežu vanjskih hidranata na maksimalnoj dopuštenoj međusobnoj udaljenosti od 150 m i s vodovodnim priključkom ne manjeg profila od Ø 100 mm."
Članak 28.
U članku 29. stavak 4. mijenja se i glasi:
"Zaštita zaposlenih i posjetilaca od ratnih opasnosti ostvaruje se izgradnjom skloništa, prema posebnim propisima, za svaki sadržaj koji zahtijeva više od 150 sklonišnih mjesta."
Stavci 7. i 8. mijenjaju se i glase:
"Ukupno su planirana najmanje 2 dvonamjenska skloništa s ukupno 300 - 600 sklonišnih mjesta.
Skloništa se grade kao ukopana, poluukopana ili nadzemna, kao samostalne građevine ili u sklopu osnovne građevine gospodarske namjene."
Iza stavka 8. dodaje se stavak 9. koji glasi:
"Kartografskim prikazom dan je samo načelni razmještaj, ali ne i točna lokacija skloništa."
Članak 29.
Iza članka 29. dodaje se novi podnaslov: "9.4. Zaštita od buke" i novi članak 29.a koji glasi:
"Članak 29.a
Članak 30.
Dosadašnji podnaslov: "9.4." postaje podnaslov: "9.5.", a iza podnaslova dodaje se oznaka članka koja glasi:
"Članak 30."
Članak 31.
Podnaslov: "10.1. Obveza donošenja detaljnih planova" i dosadašnji članak 30., brišu se.
Članak 32.
Podnaslov ispred članka 31.: "10.2. Urbanističko-arhitektonski natječaj" mijenja se i glasi:
"10.1. Javni natječaj".
Članak 33.
Članak 31. mijenja se i glasi:
"U obuhvatu Plana utvrđena je obveza provođenja javnog natječaja za građevine javne namjene kada su osnovni sadržaj građevne čestice.
Vrstu, uvjete i način provedbe javnog natječaja iz stavka 1. ovoga članka određuju posebni propisi."
Članak 34.
Dosadašnji podnaslov: "10.3." postaje podnaslov: "10.2.".
Članak 35.
Članak 32. mijenja se i glasi:
"Obuhvat Plana GUP-om nije određen kao prostor za koji je potrebna procjena utjecaja na okoliš."
ZAVRŠNE ODREDBE
Članak 36.
Stupanjem na snagu ove odluke prestaje važiti grafički dio Plana naveden u članku 4. stavku 2. točki B) Odluke o donošenju Urbanističkog plana uređenja "Petlja Lučko - sjever" (Službeni glasnik Grada Zagreba 21/05 i 1/08).
Članak 37.
Ova odluka stupa na snagu osmoga dana od dana objave u Službenom glasniku Grada Zagreba.
Za pristup do sadržaja morate biti korisnik portala www.informator.hr.
Sadržajima se pristupa ovisno o Vašem paketu.
Prijava
Zaboravljena zaporka?
Nemate korisničke podatke? Besplatno se registrirajte i testno pristupajte sadržajima 7 dana.
Kao besplatan korisnik ostvarujete pristup do 20 dokumenata.