zbirni podaci i poveznice
poglavlja
članci
napomene
Učitavam poveznice...

Detalji dokumenta

Objavljen

29.12.2017.

Donesen

21.12.2017.

Stupa na snagu

01.01.2018.

Poglavlja nisu pronađena.

Prethodnik
Nasljednik

Odluka o izvršavanju Proračuna Grada Zagreba za 2018.

Pročišćeni tekst vrijedi od 01.01.2018.

Službeni glasnik Grada Zagreba 25/2017

Prikaz pročišćenog teksta na dan:

PREAMBULA

Odluka o izvršavanju Proračuna Grada Zagreba za 2018. (»Službeni glasnik Grada Zagreba«, br. 25/17)

ODLUKU

o izvršavanju Proračuna Grada Zagreba za 2018.

Članak 1.

Ovom se odlukom uređuju struktura prihoda i primitaka te rashoda i izdataka Proračuna Grada Zagreba za 2018. (u daljnjem tekstu: Proračun) te njegovo izvršavanje, opseg zaduživanja i jamstava, upravljanje financijskom i nefinancijskom imovinom i dugovima Grada Zagreba, korištenje namjenskih prihoda i primitaka, korištenje vlastitih prihoda, prava i obveze korisnika proračunskih sredstava, pojedine ovlasti gradonačelnika Grada Zagreba (u daljnjem tekstu: gradonačelnik) u izvršavanju Proračuna te druga pitanja u izvršavanju proračuna.

Članak 2.

Proračun se donosi i izvršava u skladu s načelima jedinstva i točnosti proračuna, jedne godine, uravnoteženosti, obračunske jedinice, univerzalnosti, specifikacije, dobrog financijskog upravljanja i transparentnosti.

Članak 3.

Proračun se sastoji od općeg i posebnog dijela i plana razvojnih programa.

Opći dio Proračuna sastoji se od Računa prihoda i rashoda i Računa financiranja.

Posebni dio sastoji se od plana rashoda i izdataka proračunskih korisnika iskazanih po vrstama, raspoređenih u programe koji se sastoje od aktivnosti i projekata.

Plan razvojnih programa sadrži ciljeve i prioritete razvoja povezane s programskom i organizacijskom klasifikacijom proračuna.

U Računu prihoda i rashoda iskazani su prihodi poslovanja i prihodi od prodaje nefinancijske imovine te rashodi poslovanja i rashodi za nabavu nefinancijske imovine.

Prihodi poslovanja su: prihodi od poreza, pomoći, prihodi od imovine, prihodi od pristojbi i naknada, prihodi po posebnim propisima, prihodi od prodaje proizvoda i robe, pruženih usluga, prihodi od donacija, prihodi od Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje na temelju ugovornih obveza sa zdravstvenim ustanovama, kazne, upravne mjere i ostali prihodi.

Prihodi od prodaje nefinancijske imovine su: prihodi od prodaje neproizvedene imovine i prihodi od prodaje proizvedene dugotrajne imovine.

Rashodi poslovanja su: rashodi za zaposlene, materijalni rashodi, financijski rashodi, subvencije, pomoći, naknade građanima i kućanstvima na temelju osiguranja i druge naknade, te ostali rashodi u skladu sa zakonom, odlukama i drugim propisima.

Rashodi za nabavu nefinancijske imovine su: rashodi za nabavu neproizvedene dugotrajne imovine, rashodi za nabavu proizvedene dugotrajne imovine i rashodi za dodatna ulaganja u nefinancijsku imovinu.

U Računu financiranja iskazani su primici od financijske imovine i zaduživanja te izdaci za financijsku imovinu i otplate zajmova.

Prihode Proračuna čine i svi prihodi i primici uplaćeni u korist uplatnog računa Proračuna te vlastiti i namjenski prihodi i primici svih proračunskih korisnika kojih je osnivač Grad Zagreb.

Potraživanja Grada Zagreba za javna davanja, naplaćena u financijskoj i nefinancijskoj imovini sukladno posebnim propisima, istodobno za vrijednost te imovine povećavaju izvršenje prihoda i rashoda iznad visine utvrđene Proračunom.

Članak 4.

Na temelju sredstava osiguranih u Proračunu korisnici izrađuju financijski plan za cijelu godinu. Financijski plan proračunskih korisnika sadrži programe utvrđene aktima planiranja.

U programima se iskazuju planirani prihodi i primici te rashodi i izdaci raspoređeni po:

- vrstama prihoda i primitaka,

- pojedinim aktivnostima i projektima,

- godinama u kojima će se teretiti proračun.

IZVRŠAVANJE PRORAČUNA

Članak 5.

Sredstva Proračuna osiguravaju se za rad i programe gradskih ureda, službi i zavoda, tijela mjesne samouprave, vijeća i predstavnika nacionalnih manjina te proračunskih korisnika prema Podacima iz Registra korisnika proračuna te drugih korisnika koji su u njegovu Posebnom dijelu određeni za nositelje sredstava.

Proračunskim sredstvima korisnici se smiju koristiti samo za namjene koje su određene Proračunom, i to do visine utvrđene u njegovu Posebnom dijelu, prema načelima štednje i racionalnog korištenja odobrenih sredstava.

Čelnici gradskih upravnih tijela odgovorni su za prikupljanje prihoda i primitaka iz svoje nadležnosti, za njihovu potpunu i pravodobnu naplatu i uplatu u Proračun te za izvršavanje svih rashoda i izdataka u skladu s namjenama.

Čelnici korisnika Proračuna odgovorni su za provedbu ove odluke u okviru svojih financijskih planova koji su usklađeni na razini razdjela u Posebnom dijelu Proračuna.

Čelnici iz stavaka 3. i 4. ove odluke imaju pravo obustaviti izvršenje akta o korištenju proračunskih sredstva koji nije u skladu sa Zakonom o proračunu, Proračunom i ovom odlukom.

Ako se u tijeku izvršavanja Proračuna utvrdi da proračunska sredstva nisu pravilno korištena, korisniku će se umanjiti sredstva u visini nenamjenskog korištenja sredstava ili će se privremeno obustaviti isplata sredstava na stavkama s kojih sredstva nisu bila trošena namjenski.

Odluku o umanjivanju i obustavi doznake sredstava donijet će gradonačelnik.

Članak 6.

Proračun se izvršava preko jedinstvenog računa - računa Proračuna za sva upravna tijela gradske uprave i preko računa pravnih osoba proračunskih korisnika.

Proračun se izvršava na temelju zahtjeva proračunskih korisnika koji su usklađeni s financijskim planovima i likvidnim mogućnostima Proračuna.

Rashodi i izdaci gradskih upravnih tijela temelje se na vjerodostojnoj knjigovodstvenoj ispravi koju ovjerava odgovorna ili ovlaštena osoba nadležnoga gradskog upravnog tijela uz oznaku razdjela, programa, aktivnosti i oznake ekonomske klasifikacije.

Rashodi i izdaci proračunskog korisnika temelje se na vjerodostojnoj knjigovodstvenoj ispravi koju ovjerava odgovorna ili ovlaštena osoba proračunskog korisnika.

Članak 7.

Radi pravodobnog obračuna i doznake sredstava za plaće, korisnici proračunskih sredstava dužni su Gradskom uredu za financije dostaviti izvješće o broju i strukturi zaposlenih, mjesečno.

Članak 8.

Sredstva za plaće, naknade i druga materijalna prava službenika i namještenika u gradskim upravnim tijelima isplaćivat će se u skladu s Kolektivnim ugovorom.

Sredstva za plaće, naknade i druga materijalna prava zaposlenih u djelatnostima predškolskog odgoja, kulture i Javnoj vatrogasnoj postrojbi osigurana su u skladu s kolektivnim ugovorima u tim djelatnostima.

Članak 9.

Sredstva za plaće, materijalne rashode i programe koja su u Posebnom dijelu Proračuna osigurana ustanovama kojima je Grad Zagreb osnivač, isplaćuju se na temelju naloga za prijenos sredstava nadležnog ureda.

Članak 10.

Za Grad Zagreb kao poslodavca gradonačelnik sklapa kolektivni ugovor za gradske službenike i namještenike i kolektivne ugovore za proračunske korisnike kojima je Grad Zagreb osnivač, a za koje je to određeno posebnim zakonom.

Članak 11.

U okviru proračunskih sredstava pojedinog razdjela dopuštena je preraspodjela utvrđenih sredstava između pojedinih stavaka rashoda i izdataka uz gradonačelnikovo odobrenje.

Ako se u pojedinom razdjelu nepredviđeni ili nedovoljno predviđeni rashodi ne mogu podmiriti u okviru planiranih sredstava, kako je to regulirano stavkom 1. ovog članka, gradonačelnik može, na prijedlog Gradskog ureda za financije i gradskoga upravnog tijela, odlučiti o tome da se ti rashodi podmire iz ušteda drugih razdjela ili smanjivanjem sredstava na njihovim stavkama, s tim da umanjenje pojedine stavke rashoda ne može biti veće od 5 % sredstva utvrđenih na stavci rashoda koja se umanjuje.

Preraspodjela sredstava iz stavka 2. ovog članka može se odobriti da se ne bi dovelo u pitanje neophodno izvršavanje poslova i programa gradskoga upravnog tijela.

Preraspodjela sredstava može se izvršiti najviše do 15 % sredstava utvrđenih na stavci rashoda koja se umanjuje ako se time osigurava povećanje sredstava nacionalnog učešća planiranih u Proračunu za financiranje projekata koji se sufinanciraju iz sredstava Europske unije.

O izvršenim preraspodjelama iz stavaka 1., 2. i 4. ovog članka gradonačelnik izvješćuje Gradsku skupštinu Grada Zagreba u polugodišnjem i godišnjem izvještaju.

Članak 12.

Obveze po ugovorima koji zahtijevaju plaćanje u sljedećim godinama, neovisno o izvoru financiranja, mogu se preuzeti u skladu sa Zakonom o proračunu, samo uz gradonačelnikovu suglasnost.

Plaćanja koja proizlaze iz preuzetih obveza iz stavka 1. ovog članka, moraju se kao obveza uključiti u financijski plan u godini u kojoj obveza dospijeva.

Članak 13.

Postupci javne nabave svih vrijednosti u kojima se sklapaju ugovori o javnim radovima, ugovori o javnoj nabavi robe i ugovori o javnim uslugama, provode se u skladu s propisima o javnoj nabavi.

Članak 14.

Plaćanje predujma moguće je samo iznimno i na temelju gradonačelnikove suglasnosti.

Korisnik može plaćati predujmom bez gradonačelnikove suglasnosti do pojedinačnog iznosa od 50.000,00 kuna te za obveze preuzete po ugovorima za projekte koji se sufinanciraju iz sredstava Europske unije.

Članak 15.

Sredstva proračunske zalihe iznose 5.000.000,00 kuna.

Članak 16.

O korištenju sredstava proračunske zalihe odlučuje gradonačelnik.

Neutrošena sredstva iz članka 15. ove odluke korisnik je dužan vratiti u proračunsku zalihu.

Korisnik je dužan gradonačelniku dostaviti izvješće o namjenskom utrošku dodijeljenih sredstava proračunske zalihe.

Članak 17.

Proračunsko računovodstvo primjenjuje se na Proračun i proračunske korisnike.

Članak 18.

Sredstva za financiranje javnih potreba društvenih djelatnosti, utvrđenih programima što su doneseni s Proračunom, raspoređuje gradonačelnik planom sredstava, a na temelju prijedloga gradskoga upravnog tijela u kojem su sredstva planirana.

Gradonačelnik može, na prijedlog nadležnoga upravnog tijela, izmijeniti plan sredstava radi preraspodjele sredstva iz članka 11. ove odluke, ako predložena preraspodjela ne mijenja planirane proračunske pozicije.

U slučaju preraspodjela sredstava iz članka 11. ove odluke koje se odnose na financiranje javnih potreba društvenih djelatnosti, gradonačelnik će uskladiti donesene programe javnih potreba s izvršenim preraspodjelama.

Članak 19.

Namjenski prihodi i primici Proračuna jesu pomoći, donacije, prihodi za posebne namjene, prihodi od prodaje ili zamjene imovine u vlasništvu Grada Zagreba, naknade s naslova osiguranja te namjenski primici od zaduživanja i prodaje dionica i udjela.

Prihodi i primici iz stavka 1. ovog članka uplaćuju se u Proračun, osim namjenskih prihoda što ih ostvare proračunski korisnici.

Namjenski prihodi i primici koji nisu iskorišteni u prethodnoj godini prenose se u proračun za tekuću proračunsku godinu.

Ako su namjenski prihodi i primici uplaćeni u nižem opsegu nego što je iskazano u Proračunu, korisnik može preuzeti i plaćati obveze samo u visini stvarno uplaćenih, odnosno raspoloživih sredstava.

Članak 20.

Vlastiti prihodi što ih ostvare proračunski korisnici obavljanjem poslova na tržištu, a osnivač kojih je Grad Zagreb (predškolske ustanove, osnovne škole, srednje škole i učenički domovi, ustanove u kulturi, ustanova Upravljanje sportskim objektima, domovi za starije osobe, zdravstvene ustanove, Zoološki vrt Grada Zagreba, Javna ustanova Maksimir, Javna vatrogasna postrojba Grada Zagreba, Zavod za prostorno uređenje Grada Zagreba, Ustanova za sveobuhvatnu skrb o hrvatskim braniteljima te vijeća nacionalnih manjina) uplaćuju se u korist njihovih računa i mogu se koristiti isključivo za namjene utvrđene financijskim planom, a prema kriterijima koje utvrđuje Gradska skupština programima što se donose uz Proračun ili posebnim aktima.

Članak 21.

Uplaćeni i preneseni, a manje planirani vlastiti prihodi mogu se izvršavati iznad iznosa utvrđenih u Proračunu, a do visine uplaćenih odnosno prenesenih sredstava.

Uplaćeni i preneseni, a neplanirani vlastiti prihodi, mogu se koristiti prema naknadno utvrđenim aktivnostima i/ili projektima u Proračunu uz suglasnost Gradskog ureda za financije.

Vlastiti prihodi koji nisu iskorišteni u prethodnoj godini prenose se u financijski plan za tekuću proračunsku godinu.

Korisnici mogu preuzimati obveze i plaćati ih po stavkama rashoda za financiranje kojih su planirani prihodi od vlastite djelatnosti isključivo do iznosa naplaćenih prihoda od vlastite djelatnosti.

Prihodi od vlastite djelatnosti korisnika planiraju se u financijskom planu i iskazuju se u konsolidiranim financijskim izvještajima proračuna polugodišnje i godišnje.

Članak 22.

O ostvarenim namjenskim i vlastitim prihodima i utrošenim sredstvima proračunski korisnici dužni su tromjesečno izvješćivati nadležna gradska upravna tijela, koji izvještaje kontroliraju, konsolidiraju, ovjeravaju i svojim potpisom potvrđuju izvršenje te ih dostavljaju Gradskom uredu za financije.

Gradski ured za financije dužan je navedene prihode i rashode proračunskih korisnika uključiti u godišnji i polugodišnji izvještaj o izvršenju proračuna za tekuću godinu.

Članak 23.

Korisnici su dužni sredstva doznačena iz Proračuna do 31. prosinca 2018., a za koja nisu iskazane obveze u Bilanci na dan 31. prosinca 2018., vratiti u Proračun.

Način i rok povrata sredstava iz stavka 1. ovoga članka odredit će Gradski ured za financije.

Članak 24.

Sredstva za sufinanciranje javnih potreba u sportu što su utvrđena Programom javnih potreba u sportu Grada Zagreba za 2018., raspoređuju se iz Proračuna na račun Sportskog saveza Grada Zagreba za programe provođenje kojih osigurava Sportski savez Grada Zagreba, a za dio programa od posebnog interesa za Grad Zagreb koji se provodi preko Gradskog ureda za sport i mlade, sredstva se raspoređuju na temelju naloga Gradskog ureda za sport i mlade.

Sredstva iz stavka 1. ovog članka doznačuju se mjesečno, u pravilu, u visini dvanaestine planiranih sredstava u Proračunu, odnosno razmjerno ostvarenim prihodima Proračuna.

Drugačiji način korištenja sredstava iz stavka 2. ovog članka može odobriti gradonačelnik.

O izvršavanju programa javnih potreba u sportu i o utrošku proračunskih sredstava, Sportski savez Grada Zagreba i Gradski ured za sport i mlade izvješćuju gradonačelnika polugodišnje.

Članak 25.

Sredstva za financiranje javnih potreba komunalnog gospodarstva u razdjelu 12. koja se ostvaruju na temelju zakona, odluka i drugih propisa, isplaćuju se sukladno Programu radova na području prometa i komunalnog gospodarstva u Gradu Zagrebu u 2018.

Ako se u provedbi programa iz stavka 1. ovoga članka pokaže potreba za preraspodjelom sredstava, gradonačelnik može na prijedlog nadležnog ureda preraspodijeliti sredstva programa ako predložena preraspodjela ne mijenja planirane proračunske pozicije.

O izvršenim preraspodjelama iz stavka 2. ovog članka gradonačelnik izvješćuje Gradsku skupštinu Grada Zagreba polugodišnje.

Sredstva za financiranje javnih potreba komunalnog gospodarstva koja se planiraju u razdjelu 05. Gradski ured za mjesnu samoupravu isplaćuju se sukladno osiguranim sredstvima, namjenama za koje su planirani i financijskim planovima vijeća gradskih četvrti, odnosno mjesnih odbora, sukladno programima održavanja komunalne infrastrukture za područje gradske četvrti i planovima komunalnih aktivnosti za područje gradske četvrti.

Članak 26.

Sredstva planirana u razdjelu 12. za objekte društvenih djelatnosti raspoređivat će Gradski ured za prostorno uređenje, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet na temelju Programa radova kapitalnih ulaganja u objekte društvenih djelatnosti u Gradu Zagrebu u 2018.

Ovlašćuje se gradonačelnik da može raspodijeliti uštede s jednog kapitalnog objekta na drugi kapitalni objekt, na prijedlog nadležnog ureda, zavoda ili službe, ako predložena preraspodjela ne mijenja planirane proračunske pozicije.

O izvršenim preraspodjelama iz stavka 1. ovog članka gradonačelnik izvješćuje Gradsku skupštinu Grada Zagreba polugodišnje.

Članak 27.

U Proračunu Grada Zagreba planiraju se sredstva za nabavu financijske i nefinancijske imovine. Grad Zagreb može svojom imovinom osnovati ustanove, trgovačka društva i druge pravne osobe.

Članak 28.

Gradonačelnik može odlučiti da se dio raspoloživih sredstava ili ukupno raspoloživa sredstva Proračuna deponiraju u poslovne banke na temelju izbora najpovoljnijeg ponuđača poštujući načelo sigurnosti, likvidnosti i isplativosti ulaganja.

Ostvarene kamate prihod su Proračuna.

Članak 29.

Grad Zagreb može se dugoročno zadužiti uzimanjem kredita, zajmova i izdavanjem vrijednosnih papira, samo za investiciju koja se financira iz Proračuna, a koju potvrdi Gradska skupština Grada Zagreba uz suglasnost Vlade Republike Hrvatske, a na prijedlog ministra financija, u iznosu od 250.000.000,00 kuna.

Procijenjeno stanje duga Grada Zagreba na kraju 2018. po bankovnim kreditima iznosit će 690.000.000,00 kuna, a po robnim kreditima 660.000.000,00 kuna.

Grad Zagreb može dati jamstvo pravnoj osobi u većinskom izravnom ili neizravnom vlasništvu i ustanovi koje je osnivač do 50.000.000,00 kuna.

Članak 30.

Grad Zagreb može se kratkoročno zadužiti najduže do 12 mjeseci za premošćivanje jaza nastalog zbog različite dinamike priljeva sredstava i dospijeća obveza, bez mogućnosti daljnjeg reprogramiranja ili zatvaranja postojećih obveza po kratkoročnim kreditima ili zajmovima uzimanjem kratkoročnih kredita ili zajmova.

Članak 31.

Pravna osoba u većinskome vlasništvu ili suvlasništvu Grada Zagreba i ustanova kojoj je Grad Zagreb osnivač može se dugoročno zaduživati samo za investiciju uz suglasnost većinskog vlasnika, odnosno osnivača.

Grad Zagreb može dati jamstva za ispunjenje obaveza pravnoj osobi u većinskome vlasništvu ili suvlasništvu i ustanovi kojoj je Grad Zagreb osnivač, sukladno važećim propisima. Grad Zagreb obvezan je prije davanja jamstva ishoditi suglasnost ministra financija.

Zahtjev za izdavanje suglasnosti za zaduženje i/ili davanje jamstva iz stavaka 1. i 2. ovoga članka, odgovorna osoba u pravnoj osobi podnosi nadležnom tijelu gradske uprave koje ocjenjuje opravdanost zaduživanja te davanja suglasnosti i/ili jamstva podnositelju zahtjeva.

Zahtjev iz stavka 3. ovoga članka mora sadržavati sljedeću dokumentaciju:

- obrazloženje kapitalnog projekta,

- usvojen financijski plan,

- dokaz o završenom postupku odabira najpovoljnije ponude za nabavu financijskih sredstava,

- nacrt ugovora ili pismo namjere banke s uvjetima kreditiranja i planom otplate sa svim navedenim troškovima (naknade i kamate),

- izjavu odgovorne osobe podnositelja zahtjeva, danu pod materijalnom i kaznenom odgovornošću, kojom jamči za ispravnost dokumentacije.

Nadležno tijelo gradske uprave prilikom ocjenjivanja opravdanosti zaduživanja i/ili davanja jamstva dužno je razmotriti:

- opravdanost i učinkovitost kapitalnog projekta te usklađenost projekta s ciljevima i prioritetima Grada Zagreba,

- bonitet podnositelja zahtjeva,

- ocjenu stanja zaduženosti podnositelja zahtjeva,

- učinak novog zaduženja na mogućnost razvoja i likvidnost podnositelja zahtjeva.

Nadležno tijelo gradske uprave dostavlja Gradskom uredu za financije dokumentirani zahtjev, svoju ocjenu i mišljenje te prijedlog odluke o davanju suglasnosti za zaduženje i/ili davanje jamstva. Na temelju dostavljene dokumentacije Gradski ured za financije daje mišljenje o kreditnim mogućnostima Grada Zagreba.

Članak 32.

Ukupna godišnja obveza Grada Zagreba u 2018. može iznositi, na osnovi Zakona o proračunu, najviše do 20% ostvarenih prihoda u godini koja prethodi godini u kojoj se zadužuje.

U iznos ukupne godišnje obveze iz stavka 1. ovog članka uključen je iznos prosječnoga godišnjeg anuiteta po kreditima, zajmovima, obveze po osnovi izdanih vrijednosnih papira i danih jamstava i suglasnosti iz članka 90. stavka 2. Zakona o proračunu, te ostale nepodmirene obveze iz prethodnih godina.

Članak 33.

Za izvršavanje Proračuna gradonačelnik je odgovoran Gradskoj skupštini Grada Zagreba.

Članak 34.

Gradonačelnik može na prijedlog Gradskog ureda za financije, a na zahtjev dužnika uz mišljenje nadležnoga gradskog ureda, odgoditi plaćanje ili odobriti obročnu otplatu duga, odnosno prodati, otpisati ili djelomično otpisati potraživanje ako se time bitno poboljšavaju dužnikove mogućnosti otplate duga od kojega inače ne bi bilo moguće naplatiti cjelokupan dug te otpisati ili djelomično otpisati potraživanje ako bi troškovi naplate potraživanja bili nerazmjerni visini potraživanja, a u skladu s Uredbom o kriterijima, mjerilima i postupku za odgodu plaćanja, obročnu otplatu duga te prodaju, otpis ili djelomičan otpis potraživanja.

Gradonačelnik može donijeti zaključak o otpisu potraživanja za dugovanja po pojedinim vrstama prihoda za koje je nastupila apsolutna zastara prava na naplatu, u slučajevima kad je dužnik umro, a nije ostavio pokretnine i nekretnine iz kojih se može naplatiti dug te u slučajevima kad je nastupila nemogućnost naplate.

Gradonačelnik može na prijedlog nadležnoga gradskoga upravnog tijela otpisati potraživanja na ime javnih davanja koja se nisu uspjela naplatiti u stečajnom postupku koji je okončan, ako postoji pravomoćno rješenje o brisanju iz sudskog registra te ako postoji pravomoćno rješenje o sklopljenoj predstečajnoj nagodbi kojim je utvrđeno da se dug otpisuje.

Članak 35.

Pogrešno ili više uplaćeni prihodi u Proračunu vraćaju se uplatitelju na teret tih prihoda.

Rješenje o povratu donosi Gradski ured za financije, odnosno Porezna uprava na temelju Odluke o prijenosu poslova utvrđivanja i naplate poreza na nasljedstvo i darove, poreza na potrošnju i poreza na kuće za odmor (Službeni glasnik Grada Zagreba 6/17).

ZAVRŠNA ODREDBA

Članak 36.

Ova će odluka biti objavljena u Službenom glasniku Grada Zagreba i stupa na snagu 1. siječnja 2018.

Za pristup do sadržaja morate biti korisnik portala www.informator.hr.
Sadržajima se pristupa ovisno o Vašem paketu.

Prijava

Zaboravljena zaporka?

Nemate korisničke podatke? Besplatno se registrirajte i testno pristupajte sadržajima 7 dana.
Kao besplatan korisnik ostvarujete pristup do 20 dokumenata.

Registracija